Závody - BĚHEJ VALACHY

Základní informace

Kdy:
Kdy: so 22. 10. 2016
Start závodu dospělých:
Start závodu dospělých: 12:00
Start dětských závodů:
Start dětských závodů: 09:30
Kde:
Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: Trail running (terénní běh)
Tratě:
Tratě: BĚHEJ VALACHY 2016 - TRAŤ "A" (Trať A - BĚHEJ VALACHY - 12 km a 350 m. převýšení (závod v trail-runningu po valašských kotárech))
BĚHEJ VALACHY 2016 - TRAŤ "B" (Trať B - BĚHEJ VALACHY - 6,5 km a 100 m. převýšení (kratší a méně náročná trasa))
Startovné:
Startovné: DOSPĚLÍ: 350 Kč (při platbě převodem do 10.10. či kartou do 20.10.), 450 Kč (při platbě na místě), DĚTI: 50 Kč (při platbě převodem do 10.10. či kartou do 20.10), 100 Kč (při platbě na místě)O závodu

Závod BĚHEJ VALACHY vyhrál favorit Jiří Homoláč


Terénním běžeckým závodem BĚHEJ VALACHY vyvrcholil v sobotu 22. října ve Velkých Karlovicích čtvrtý ročník seriálu VALACHY TOUR. Na start se postavilo 340 dospělých závodníků a 230 dětí. Vítězem se stal hlavní favorit, v současné době nejlepší český běžec na dlouhých tratích Jiří Homoláč.
Pořadatelé ve stejný den zároveň slavnostně vyhlásili i výsledky celého seriálu. Vítězem mezi muži se letos stal biker Jan Fojtík, mezi ženami zlato z loňska obhájila slovenská triatletka Kristína Néč-Lapinová.


Do jednotlivých akcí seriálu VALACHY TOUR, který je v rámci ČR unikátní kombinací pěti závodů v různých disciplínách, se během roku zapojily téměř 3 tisíce sportovců včetně dětí.

 „Nápad propojit více disciplín do jednoho seriálu pro dospělé i děti je skvělý, nic podobného u nás není. Ačkoli mojí prioritou je horské kolo, díky VALACHY TOUR jsem poprvé zkusil triatlon, bavil mě a po této zkušenosti uvažuji, že ho zkusím v budoucnu rozvinout,“ řekl Jan Fojtík

„Závody celé tour mají skvělou atmosféru, jezdím sem ráda, zvláště triatlon VALACHY MAN je po všech stránkách úžasný,“ doplnila Kristína Néč-Lapinová.

V seriálu VALACHY TOUR jsou celkoví vítězové vyhlašováni nejen mezi dospělými, ale v posledních dvou letech i sedmi v dětských kategoriích. „Máme radost, že všestranných dětí, které zvládnou různé sporty, stále přibývá. Nezřídka u nás závodí celá rodina. Jsme rádi, že tak můžeme napomáhat tomu, aby děti neseděly jen doma u počítačů a víc se hýbaly. Nejde nám nejde o vrcholové výkony, ale rekreační sportování a radost z pohybu,“ podotkl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.Seriál zahrnuje noční závod na běžkách, terénní běh, maraton horských kol, duatlon a triatlon. „Letos jsme sice kvůli nedostatku sněhu museli závod na běžkách změnit na závod v běhu, ale věříme, že příští rok už nám počasí bude opět přát. Pátý ročník VALACHY TOUR odstartujeme NOČNÍ STOPOU 22. února,“ dodal Vladimír Sušil.

Dva ze závodů seriálu se počtem účastníků řadí na špičku v tuzemsku. VALACHY MAN je dlouhodobě největším veřejným amatérským triatlonem v ČR a VALACHY DUATLON byl letos zapsán do české knihy rekordů jako největší duatlonový závod u nás. Resort Valachy Velké Karlovice, jenž je hlavním pořadatelem seriálu, navíc pro sportovce začal organizovat také různé sportovní kempy, které se těší velké odezvě. „Na únor opět chystáme Školu běžeckého lyžování a v dubnu a říjnu Běžeckou školu Miloše Škorpila,“ dodal Vladimír Sušil.


Závod BĚHEJ VALACHY, který v sobotu 22. října letošní ročník seriálu uzavřel, tradičně nabídl dvě trasy různé délky a náročnosti. Vítěz Jiří Homoláč zaběhl hlavní závod na 12 km s náročným převýšením 350 metrů za necelých 46,34 minut. Terény přitom nejsou jeho doménou - věnuje se silničnímu maratonu, ve kterém nyní dosahuje nejlepších výsledků v ČR.


„Taky to pro mě byla pořádná změna a největší převýšení, které jsem letos běžel. Náročný závod, ale moc krásná trať,“ prohlásil Jiří Homoláč, jenž zároveň ochotně přijal roli patrona a „předběžce“ dětských závodů. „Děti byly hodně zdatné, moc mě nešetřily,“ dodal s úsměvem.


Druhé a třetí místo obsadili Marek Chrascina a Jiří Petr, mezi ženami zvítězila Helena Kotopulu před Adélou Esentierovou a Kristínou Néč-Lapinovou.

Více informací: www.valachytour.cz


Vítězové BĚHEJ VALACHY

Muži:

1.  Jiří Homoláč - AK Kroměříž  0:46:34

2.  Marek Chrascina - Tj Tž Třinec  0:47:04

3.  Jiří Petr – Kovalovice  0:47:34

Ženy:

1.  Helena Kotopulu  0:57:53

2.  Adéla Esentierová, Baláž Extrem-Team Ostrava  0:58:38

3.  Kristína Néč-Lapinová – Rocktechnik  1:00:33

Vítězové VALACHY TOUR 2016

Muži:

1.  Jan Fojtík – Drásal Cannondale

2.  Martin Holiš – MTB Ondřejník

3.  Radoslav Šíbl – Ekodrill Zlín

Ženy

1.  Kristína Néč-Lapinová - Rocktechnik

2.  Lucie Gruchalová – LowellPro Šafrata Bohumín

3.  Lucie Javorová – Valachbajk team

Výsledky BĚHEJ VALACHY

Výsledky VALACHY TOUR
Video

Fotogalerie