Závody - VALACHY DUATLON

Základní informace

Kdy:
Kdy: so 7. 5. 2016
Start závodu dospělých:
Start závodu dospělých: 13:00
Start dětských závodů:
Start dětských závodů: 09:30
Kde:
Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: Duatlon (běh - kolo - běh)
Tratě:
Tratě: VALACHY DUATLON 2016 (Závod v duatlonu: trailový běh 3km - horské kolo 15km - trailový běh 1,5km)
Startovné:
Startovné: DOSPĚLÍ: 350 Kč (při platbě převodem do 25.4. či kartou do 4.5), 450 Kč (při platbě na místě), DĚTI: 50 Kč (při platbě převodem do 25.4. či kartou do 4.5), 100 Kč (při platbě na místě)O závodu

Duatlon vytvořil český rekord, zapojilo se 527 závodníků

Nový český rekord vytvořili v sobotu 7. května účastníci závodu VALACHY DUATLON ve Velkých Karlovicích. Do akce, který kombinuje dvě sportovní disciplíny - terénní běh a horské kolo - se zapojilo rekordních 527 sportovců z České republiky i ze Slovenska.

Vítězem závodu se stal Jan Fojtík v čase 54:33 minut, následovaný starším bratrem Ondřejem Fojtíkem a Lukášem Kočařem. Mezi ženami zvítězila Kristína Néč-Lapinová před Lucií Gruchalovou a Natálií Mynářovou.


Celkem se na start postavilo 258 dospělých sportovců, k tomu dalších 269 dětí v dětských závodech. To je o 50 víc než loni, kdy se VALACHY DUATLON stal neoficiálně největší veřejnou duatlonovou akcí v České republice. Letos pořadatelé pozvali komisaře pelhřimovské agentury Dobrý den, který na průběh závodu dohlížel a po jeho skončení oficiálně potvrdil vytvoření  nového českého rekordu v počtu závodníků duatlonového závodu a nárok na zapsání do české knihy rekordů.

Duatlon v Česku zatím není tak v kurzu jako třeba závody horských kol, běh nebo v poslední době triatlon. I proto nás těší, že rok od roku počet účastníků roste. Letos nás velmi překvapil zájem dětí, jejich bojovnost i odhodlání. I ty nejmenší děti si musely poradit s kombinací běh – kolo – běh, což není jednoduché. Celkově je skvělé, že dětských závodníků stále přibývá při všech našich závodech,“ uvedl Vladimír Sušil, prezident seriálu VALACHY TOUR, jejž kromě duatlonu tvoří ještě čtyři závody – v běhu, triatlonu na horském kole a na běžkách. Kromě výsledků jednotlivých závodů jsou na závěr vyhlašováni i absolutní vítězové celé série a to v dospělé i dětských kategoriích.

Děti při VALACHY DUATLONu poměřily síly na kratších tratích dle různých věkových kategorií. Dospělí se utkali na trase 3 km běh – 15 km horské kolo – 1,5 km běh. 

Trať byla krásná, kondičně i technicky docela náročná. Je to zdánlivě „jen“ hodinka, ale kolo bylo těžké a ani běh nebyl zadarmo. Ale jsem nadšená, bylo to super jako vždy,“ pochvalovala si v cíli nejlepší žena, přední slovenská triatletka Kristína Néč-Lapinová, která do Velkých Karlovic jezdí pravidelně a loni se stala absolutní vítězkou VALACHY TOUR mezi ženami.

Vítěz VALACHY DUATLONU, biker Jan Fojtík, pravidelně sbírá úspěchy v maratonech horských kol. V cíli prozradil, že karlovický závod pro něj byl teprve druhým setkáním s duatlonem. „Zkusil jsem ho jednou už hodně dávno ještě jako kluk, byl to velmi silný zážitek a dnes jsem si připomněl, že se na tom nic nezměnilo,“ popisoval s úsměvem Jan Fojtík, kterého podobně jako většinu sportovců potrápily hlavně přechody z jedné disciplíny do druhé, při nichž se nohy musí rychle adaptovat na jiný druh pohybu.

Po prvním běhu jsem si dokonce prvních deset minut nebyl jistý, jestli jedu na svém kole, zdálo se mi nějaké těžké, nohy reagovaly jinak než obvykle,“ líčil s úsměvem Fojtík, který si právě na horském kole vytvořil rozhodující náskok a udržel jej i při druhém běhu až do cíle. „Když jsem viděl, že za mnou běží jen brácha, už jsem byl v klidu. U něj by mi nevadilo, kdyby mě porazil,“ uzavřel Jan Fojtík.

Následující akcí seriálu VALACHY TOUR bude v sobotu 9. července závod horských kol BIKE VALACHY. Po něm bude v srpnu následovat triatlon VALACHY MAN, který je počtem až 700 sportovců nejnavštěvovanější akcí seriálu, a v říjnu závěrečný závod BĚHEJ VALACHY.
Video

Fotogalerie