Závody - NOČNÍ STOPA VALACHY

Základní informace

Kdy:
Kdy: so 27. 2. 2016
Start závodu dospělých:
Start závodu dospělých: 18:00
Start dětských závodů:
Start dětských závodů: 13:00
Kde:
Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: POZOR! Změna: místo závodu na běžkách proběhne jako závod v terénním běhu
Tratě:
Tratě: NOČNÍ STOPA VALACHY 2016 (Noční závod na běžkách, 15km)
Startovné:
Startovné: 350 Kč (při platbě převodem do 12.2. či kartou do 24.2), 450 Kč (při platbě na místě)O závodu

NOČNÍ STOPU VALACHY vyhrál Tomáš Lichý, místo lyží se závodilo v běhu

Tomáš Lichý se stal vítězem NOČNÍ STOPY VALACHY – úvodní akce seriálu VALACHY TOUR 2016, která se konala v sobotu 27. února ve Velkých Karlovicích. Mezi ženami obsadila první místo Kristína-Néč Lapinová.

Původně plánovaný závod na běžkách byl pro nedostatek přírodního sněhu změněn na závod v terénním běhu, což ovšem nijak neubralo atmosféře ani návštěvnosti. Na trasu 11 km, vedenou po lesních cestách a cyklostezce Bečva, vyrazilo po setmění 190 závodníků s čelovkami, startovalo se intervalově po 10 sekundách od hotelu Galik. Vedle toho se zapojilo dalších téměř 130 dětí do odpoledních dětských závodů na kratší vzdálenosti.

„Stejnou situaci jsme zažili i v roce 2014, tehdy se také závodilo v běhu, přírodě zkrátka neporučíme. Někoho možná změna disciplíny odradila, mnohé jiné naopak na poslední chvíli přilákala,“ poznamenal prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

To byl i případ vítěze Tomáše Lichého, jenž pravidelně vyhrává čistě běžecké závody VALACHY TOUR. „Neustále jsem sledoval vývoj počasí a když se nakonec rozhodlo pro běh, na poslední chvíli jsem se přihlásil. Trať byla hezká, dobře značená, pro mě nepříliš náročná, na druhou stranu jsem do závodu i tak musel dát vše, protože při intervalovém startu nikdy nevíte, jak jste na tom v celkovém pořadí, a nemůžete taktizovat. Já sám jsem to na začátku trochu přehnal a poslední tři kilometry byly horší, ale vyšlo to,“ pochvaloval si Tomáš Lichý, který 11 km s převýšením 207 metrů zaběhl za 38:23 minut. Druhé a třetí místo obsadili Petr Lukeš a Adam Gaura.

Nejúspěšnější žena, slovenská triatletka a loňská vítězka VALACHY TOUR Kristína Néč-Lapinová prozradila, že i jí přišla změna disciplíny vhod. „Ze všech pěti akcí seriálu VALACHY TOUR jsou pro mě běžky nejslabší disciplínou, takže jsem ráda, že hned na úvod jsem si mohla pojistit dobrý bodový výsledek,“ konstatovala Kristína Néč-Lapinová, kterou bavila i atmosféra nočního závodu. „Takový závod jsem dosud absolvovala jen jednou, je to moc pěkný zážitek, velmi se mi NOČNÍ STOPA líbila. Navíc už jsem se k vám těšila i na na vaše skvělé valašské frgály,“ poznamenala Lapinová. Druhé místo obsadila vítězka prvních dvou ročníků VALACHY TOUR Lucie Gruchalová, třetí byla Eva Galaczová.

Seriál VALACHY TOUR zahrnuje celkem pět závodů v různých disciplínách, propojených bodovým hodnocením v dospělých i dětských věkových kategoriích. Další akcí bude v sobotu 7. května VALACHY DUATLON, opět se startem a cílem u hotelu Galik. 

„Rádi bychom se při této příležitosti pokusili o zápis do české knihy rekordů. Již loni se VALACHY DUATLON stal díky účasti 278 dospělých a 200 dětí největším duatlonovým závodem pro širokou veřejnost v České republice. Letos bychom se chtěli pokusit stvrdit tento rekord oficiálně. Všechny sportovce srdečně zveme – natrénujte, přijďte si zazávodit a pomozte vytvořit nový český rekord,“ vyzval prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Výsledky NOČNÍ STOPY VALACHY:

Muži:

1. Tomáš Lichý – Salomon Svetbehu.cz - 0:38:23

2. Petr Lukeš – SSK Vítkovice 0:39:02

3. Adam Gaura – TJ TŽ Třinec 0:40:16

Ženy:

1. Kristína Néč-Lapinová – Rocktechnik – 0:47:55

2. Lucie Gruchalová – LowellPro Šafrata Bohumín – 0:49:21

3. Eva Galaczová – TJ TŽ Třinec – 0:51:05

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY NAJDETE ZDEVideo

Fotogalerie