Závody - BIKE VALACHY

Základní informace

Kdy:
Kdy: so 11. 7. 2015
Start závodu dospělých:
Start závodu dospělých: 12:00
Start dětských závodů:
Kde:
Kde: Hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: Maraton horských kol
Tratě:
Tratě: Trať A - BIKE VALACHY maraton - 45 km a 1600 m. převýšení (Klasický MTB maraton s četnými terénními a trailovými pasážemi.)
Trať B - BIKE VALACHY fitness - 20 km a 700 m. převýšení (Kratší, méně náročná trasa.)
Startovné:
Startovné: 400 Kč (při platbě do 8.7.), 500 Kč (při pozdější platbě)

BIKE VALACHY


O závodu

BIKE VALACHY vyhrál Pavel Boudný, mezi ženami opět Irena Berková

Pavel Boudný se stal vítězem BIKE VALACHY - závodu horských kol, který se v rámci VALACHY TOUR konal v sobotu 11. července u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích. Mezi ženami loňské vítězství obhájila Irena Berková.

Do BIKE VALACHY se zapojilo 350 závodníků z řad amatérů i profesionálů, do dětských závodů na kratších tratích pak dalších 190 dětí.

Výsledky BIKE VALACHY - dětí i dospělých - najdete již nyní ZDE.

„Malých závodníků k nám jezdí čím dál víc, což je skvělé. Letos jich dorazilo o 50 víc než loni. Věříme, že nejen děti, ale také dospělí v hojném počtu dorazí i na triatlon VALACHY MAN, který pořádáme už za necelý měsíc, v pátek 7. srpna, u vodní nádrže Na Stanoch v nedalekém Novém Hrozenkově,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Pro dospělé závodníky byly připraveny dvě trasy v délce 20 a 45 km v členitém terénu Beskyd. Děti se utkaly na kratších trasách od 80 do 3 500 metrů. Jejich množství ocenil i známý hokejista Jiří Hudler, který se zapojil do BIKE VALACHY na závěr své šestitýdenní dovolené ve Velkých Karlovicích a jako patron dětských závodů startoval všechny věkové kategorie.

„Účast dětí mě nadchla. Neznám pro děti nic lepšího, než když jsou venku a věnují se sportu. Je skvělou průpravou do života – buduje fyzičku, učí disciplíně, v rámci týmových sportů také komunikaci s druhými lidmi… Až bude moje dnes půlroční dcera trochu větší, chtěl bych ji také vést ke sportu. Tak jako mi kdysi dal směr můj táta,“ vyprávěl Jiří Hudler, dnes špičkový hokejista NHL a čerstvý držitel Lady Byng Trophy.

Jeho přítomnost v dějišti závodu zbudila rozruch, hokejista byl stále v obložení fanoušků, trpělivě se podepisoval i fotografoval. Hned poté jej už čekal návrat z beskydské dovolené do Ameriky. „Moc jsem si to tu užil, občas jsem si vyjel na kole, hlavně jsem ale chodil na saunové rituály do wellness na Horalu, klidně třeba i čtyřikrát denně, občas na masáž nebo golf. Nadchla mě zdejší skvělá kuchyně a milí lidí, snad se sem za rok zase vrátím,“ pochvaloval si Jiří Hudler, který svou kariéru začínal právě na Valašsku a má zde dodnes řadu přátel.

Zatímco Jiří Hudler dal přednost lehčímu tempu na 20 km trase, aby před začátkem hokejové sezóny neriskoval zranění, dramatické souboje se odehrály na hlavní trase dlouhé 45 kilometrů. Za největší favority zde byli považováni Pavel Boudný, z minulého týdne vítěz dlouhého Drásala, a Jan Jobánek, který na Drásalovi vyhrál nejdelší „obr“ trasu.

Nakonec zvítězil Pavel Boudný. Loňský vítěz Jan Jobánek obsadil třetí místo, je pět vteřin za Markem Rauchfussem.

„Byl to hezký závod, velký adrenalin díky náročným sjezdům. Fyzicky jsem byl v pohodě, měl jsem ještě i rezervy, ale bylo to náročné na psychiku – velkou část trasy jsem jel sám a tak jsem byl nervózní, abych neminul nějakou odbočku. Pokud bude čas, rád příští rok přijedu do Beskyd zase,“ prohlásil Pavel Boudný.

Také obhájkyně loňského zlata Irena Berková byla spokojená. „Závod byl těžký, ale pěkný, hlavně že vyšlo počasí a v lese bylo sucho. Loni byl mokrý terén těžší,“ líčila Irena Berková, která v poslední době boduje v téměř každém závodě, kterého se zúčastní. „Tentokrát to ale nebylo tak jednoduché. První hodina a půl hodně bolela, přetahovala jsem se s Kamilou Procházkovou, byla opravdu dobrá. Myslela jsem, že to bude na pohodu, ale jela jsem naplno až do cíle,“ popisovala Irena Berková. Třetí za ní a Kamilou Procházkovou byla slovenská triatletka Kristína Néč-Lapinová.

Absolutní vítězové BIKE VALACHY si mezi sebe rozdělili prize money v celkové hodnotě 15 tisíc korun.

Ceny si odnesli i vítězové jednotlivých věkových kategorií.

Na kratší trati 20 km zvítězil mezi muži Lukáš Podola, mezi ženami Sabina Macháňová.

V rámci doprovodného programu mohli závodníci využít testovací centrum kol Specialized a sportovních hodinek TomTom a obojí vyzkoušet přímo na trase. Zpestřením bylo i mobilní masážní studio pod širým nebem nebo exhibice sedminásobným mistra světa ve freestyle fotbalu Jan Weber.

Fotogalerie