Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport: DUATLON (běh - kolo - běh)
Tratě:
Tratě: DUATLON (Závod v duatlonu, pořadí disciplín běh-kolo-běh.)
Startovné:
Startovné: 300 Kč (při registraci online a platbě do 6.5.), 400 Kč (při platbě na místě)

VALACHY DUATLON

O závodu

Ondřej Fojtík se stal vítězem VALACHY DUATLONU - druhého závodu seriálu VALACHY TOUR 2015, který se konal v sobotu 9. května u hotelu Galik v Resortu Valachy Velké Karlovice. Mezi ženami vyhrála Kristína Lapinová.

Počtem závodníků – 278 dospělých a 200 dětí – VALACHY DUATLON nejen překonal loňskou návštěvnost, ale stal se také největším duatlonovým závodem pro širokou veřejnost v České republice.

Duatlon v Česku zatím není tak v kurzu jako třeba závody horských kol či triatlon. Ty největší akce, zpravidla s delšími distancemi, mívají kolem dvou set závodníků. Velmi nás těší, že se nám podařilo přilákat tolik sportovců, zvláště mezi dětmi. Kapacita dětských závodů byla naplněna do posledního místa, spíše přeplněna, což bylo organizačně hodně náročné,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Trať VALACHY DUATLONU obnášela 3 kilometry běhu, 15 kilometrů horského kola a na závěr ještě 1,5 kilometru běhu. Ondřej Fojtík, loni bronzový, zvítězil v čase 56 minut. „Byl to krásný, i když těžký závod. Po nočním dešti bylo dusno, v terénu to klouzalo. Závodní trasu znám nazpaměť, jezdím sem pravidelně trénovat, přesto mě dnešní bláto překvapilo. Zvláště sjezdy byly dost obtížné a hodně o technice, což asi nepotěšilo ty, kteří nejezdí pravidelně na horském kole, ale pro mě to byla výhoda. Kolo mi dnešní závod vyhrálo,“ pochvaloval si v cíli biker Ondřej Fojtík, několikanásobný vítěz legendárního Drásala.

Jen osm vteřin za ním dorazil do cíle Svatopluk Janečka, třetí byl nejlepší český běžec do vrchu Tomáš Lichý.

Mezi ženami stylem „start – cíl“ zvítězila favoritka Kristína Lapinová, dlouholetá slovenská triatlonová reprezentantka, která se loni vrátila ke sportu po krátké mateřské pauze. „Trať byla moc pěkná, stihla jsem si užít i okolní krásnou přírodu. Terén je tu dost kopcovitý, ale na VALACHY TOUR jsem už potřetí a pomalu si začínám zvykat. Těším se na další závody, hlavně na triatlon a běh,“ pochvalovala si v cíli Lapinová.

Druhé místo obsadila Tereza Tvarůžková a třetí byla stejně jako loni Šárka Grabmüllerová.

Úctyhodným desátým místem zaujal veslař Ondřej Synek. Dopoledne nejprve jako patron dětských závodů startoval soutěže malých sportovců, trpělivě jim rozdával autogramy a pózoval před fotoaparáty, po poledni se pak do závodu dospělých zapojil i s manželkou Pavlou. „Vyjet kopce bylo celkem jednoduché. Horší byly sjezdy, kde jsem musel být hodně opatrný, a pak závěrečný běh, ten už bolel. S výsledkem jsem velmi spokojený. Hlavně jsem si to tady skvěle užil. Jsem tady už potřetí a moc se mi tu líbí,“ vyprávěl Ondřej Synek, jenž účast v duatlonu opět spojil s krátkou relaxační dovolenou v zázemí blízkého Spa hotelu Lanterna. „Nádherná příroda, klid, v hotelu tradičně skvělá kuchyně, mé oblíbené frgály, k tomu relaxace ve wellness… Skvěle jsem si vyčistil hlavu,“ pochvaloval si Ondřej Synek, který dal Valašsku přednost před závodem světového poháru ve veslování ve Slovinsku. „Smekám před všemi dětmi, které jsem na VALACHY DUATLONU viděl závodit. Bylo jich opravdu hodně a postavit se na start takového závodu, to chce hodně odvahy,“ dodal.

Dalším závodem série VALACHY TOUR bude 11. července maraton horských kol BIKE VALACHY. Již je možné se do něj registrovat na www.valachytour.cz, stejně jako do posledních dvou závodů seriálu – triatlonu VALACHY MAN (7. 8.) a běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY (24. 10.). Při všech dalších akcích budou součástí opět i závody pro děti.