Závody - NOČNÍ STOPA VALACHY

Základní informace

Kdy:
Kdy: so 28. 2. 2015
Start závodu dospělých:
Start závodu dospělých: 18:00
Start dětských závodů:
Kde:
Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: Závod na běžkách
Tratě:
Tratě: STOPA 15KM (Večerní závod na běžkách klasickou technikou s intervalovým startem a povinným využitím čelovek)
Startovné:
Startovné: 300 Kč (při registraci online a platbě do 25.2.), 400 Kč (při platbě na místě)

NOČNÍ STOPA VALACHY


O závodu

NOČNÍ STOPU VALACHY vyhrál Jan Bartoň, mezi ženami Šárka Grabmüllerová

1. 3. 2015 - Závodem NOČNÍ STOPA VALACHY odstartoval v sobotu 28. února v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích třetí ročník seriálu VALACHY TOUR 2015. Nočního závodu na běžkách se zúčastnilo na 250 sportovců, k tomu osm desítek dětí. Absolutním vítězem se stal Jan Bartoň, mezi ženami byla nejrychlejší Šárka Grabmüllerová.

Intervalový závod na trase dlouhé 15 kilometrů s podmínkou použití čelovky odstartoval v 18 hodin u hotelu Galik. Přes teplejší počasí posledních dnů se stopu podařilo díky úsilí pořadatelů a pomocníků i technické podpoře karlovického obecního úřadu připravit do velmi dobrého a kvalitně sjízdného stavu. „Bez podpory obce Velké Karlovice, která ji během týdne pravidelně upravovala, a nasazení mnoha dobrovolníků by závod nepodařilo v takové kvalitě uspořádat. Všem patří velký dík,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Také sportovci si závod pochvalovali. „Při pohledu na počasí posledních dnů jsem moc nevěřil, že se opravdu pojede, natož že bude stopa v tak výborné kvalitě. Před pořadateli smekám. Navíc měl závod skvělou atmosféru,“ prohlásil v cíli známý biker Ondřej Fojtík, loňský druhý muž celého seriálu VALACHY TOUR 2014.

Vítěz NOČNÍ STOPY VALACHY Jan Bartoň trasu ujel za 45:38 minut. Celé startovní pole dokázal porazit i přesto, že šlo o jeho druhý závod v jednom dni – dopoledne vyhrál závod ve sprintu na běžkách na Slovensku. „Trenér našeho týmu jezdí na VALACHY TOUR pravidelně a když jsme se ze Slovenska vraceli domů, tak nás sem vzal. Byla to rychlá akce, registrovali jsme se na poslední chvíli hodinu před startem,“ popisoval s úsměvem Jan Bartoň. Po úspěchu v NOČNÍ STOPĚ VALACHY je nyní odhodlaný absolvovat i další akce VALACHY TOUR a poprat se o umístění v celkovém pořadí. „V rámci přípravy dělám i jiné sporty než běžky, takže to určitě rád zkusím,“ dodal.


Nejlepší ženská závodnice Šárka Grabmüllerová, mj. čerstvá mistryně ČR a vicemistryně Evropy v zimním triatlonu, naopak patří k pravidelným účastnicím VALACHY TOUR. Do Velkých Karlovic přijela přes celou republiku tradičně s celou rodinou: dcera Aneta skončila mezi ženami hned za ní na druhém místě a v dílčích věkových kategoriích na stupně vítězů vystoupili i druhá dcera Natálie a manžel Ivo. „Na různé závody jezdím prakticky každý víkend, ale podobných akcí pořádaných v noci moc není, I pro mě to byla teprve třetí zkušenost. Byl to krásný zážitek, moc se mi líbilo potkávat v potemnělém údolí světla z čelovek ostatních závodníků, mělo to úžasnou atmosféru. Navíc trasa byla opravdu výborně připravená,“ prohlásila Šárka Grabmüllerová.

Nejen jako sportovkyni, ale i jako učitelku, která je v neustálém kontaktu s dětmi, ji navíc potěšila hojná účast malých závodníků. „U mnoha dětí tady bylo vidět, že se běžkám věnují, trénují a už mají styl. Ale skvělé je, že se účastní i děti, které to na běžkách ještě tolik neumí, ale dají do toho všechno. Osobně mám radost z každého dítěte, které sportuje a neleží u tabletu a počítače,“ podotkla.

NOČNÍ STOPY VALACHY se zúčastnilo celkem osm desítek dětí. Ty nejmenší soutěžily „jen“ v běhu, školáci od 6 let závodili na běžkách na trasách od 300 do 1 200 metrů. 

Obliba dětských závodů VALACHY TOUR stále roste. Dětské závody se proto již loni staly pevnou součástí VALACHY TOUR a letošní novinkou je vytvoření speciálního bodového hodnocení dětí. Na závěr VALACHY TOUR tak budou vyhodnoceni nejen nejlepší muži a ženy, ale také děti.

Dalším závodem VALACHY TOUR bude VALACHY DUATLON. Online registrace již je zprovozněna, jakož i na všechny další závody seriálu v roce 2015. Uskuteční se 9. května 2015 opět u hotelu Galik v Resortu Valachy.

Fotogalerie