Závody - BIKE VALACHY

Základní informace

Kdy:
Kdy: so 16. 6. 2018
Start závodu dospělých:
Start závodu dospělých: 12:30
Start dětských závodů:
Start dětských závodů: 09:30
Kde:
Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: Maraton horských kol
Tratě:
Tratě: BIKE DLOUHÁ 2018 (Klasický maraton horských kol - 38km, převýšení 1300m)
BIKE KRÁTKÁ 2018 (Zkrácený maraton horských kol - 20km, převýšení 660m)
Startovné:
Startovné: DOSPĚLÍ: 400 Kč (při platbě převodem do 5.6. či kartou do 14.6.), 500 Kč (při platbě na místě 16.6.), DĚTI: 50 Kč (při platbě převodem do 5.6. či kartou do 14.6), 100 Kč (při platbě na místě 16.6.)O závodu

Jobánek se vrátil po třech letech a vyhrál BIKE VALACHY


Vítězem závodu horských kol BIKE VALACHY, který se konal v sobotu 16. června v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích jako třetí díl seriálu VALACHY TOUR, se stal Jan Jobánek.

Druhé místo obsadil Jan Fojtík, třetí Dominik Buksa. 

Mezi ženami zvítězila Silvie Zvonková před druhou Sabinou Macháňovou a třetí Radkou Březinovou.

Celkem se v BIKE VALACHY, na dvou tratích v délce 20 a 38 kilometrů, utkaly tři stovky závodníků. Dalších 212 malých sportovců se zapojilo do dětských závodů na kratších trasách v sedmi věkových kategoriích.

Hlavní trasa byla letos upravena, byly z ní vyřazeny dřívější technicky nejobtížnější úseky, což závod nejen zjednodušilo, ale také zrychlilo. Zatímco dříve vítězové dosahovali časů kolem 2 hodin, letošní vítěz a jeden z favoritů Jan Jobánek byl v cíli za 1 hodinu a 24 minut.

Oproti jiným závodům, které obvykle jezdím, je to opravdu nezvyklé tempo, skutečný sprint od začátku do konce,“ hodnotil v cíli Jan Jobánek, jenž je známý mimo jiné jako trojnásobný vítěz Obr Drásala, který obnáší 175 kilometrů a osmihodinový výkon na kole. V minulosti již v BIKE VALACHY startoval, obsadil třetí místo v roce 2015.

„Tentokrát to bylo sice kratší a svižnější, ale určitě nelze říct, že jednodušší. Zdejší kopce nedávají bikerům nic zadarmo, jsou poctivé a prověří každého závodníka. Během závodu na trase prakticky není místo, kde byste si odpočinuli, musíte jet naplno. Mám rád dlouhá a táhlá stoupání, která právě Velké Karlovice a BIKE VALACHY nabízí, závod jsem si užil. Jsem spokojený o to víc, že mé letošní výkony jsou zatím nevyrovnané,“ dodal Jan Jobánek.

Pro vítěznou ženu Silvii Zvonkovou byl karlovický závod vůbec prvním setkáním se seriálem VALACHY TOUR a to přesto, že žije v nepříliš vzdálených Valašských Kloboukách. „Dosud jsem ale jezdila hlavně závody u nás v okolí nebo na Slovensku. Také mám roční miminko, takže se teď ke kolu postupně vracím. Jsem ze závodu nadšená. Místní kopce mi vyhovují a líbilo se mi i vše kolem - zázemí, organizace, hezké ceny pro vítěze, milí lidé.. Za rok určitě přijedu znovu,“ pochvalovala si Silvie Zvonková.

Absolutní vítězové BIKE VALACHY si mezi sebe rozdělili prize money v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Ceny si odnesli i vítězové jednotlivých věkových kategorií a dětských závodů.

Již nyní probíhá registrace do dalšího závodu seriálu VALACHY TOUR – do mini triatlonu VALACHY MAN, který se díky každoroční tisícovce sportovců stal největší veřejnou akcí svého druhu v České republice. Uskuteční se v pátek 3. srpna u vodní nádrže Na Stanoch známé také jako Balaton v Novém Hrozenkově. Nabídne dvě trasy pro dospělé i s možností závodů ve štafetách, k tomu také triatlonové závody pro děti v různých věkových kategoriích. Registrace on-line již probíhá na www.valachytour.cz.

Vítězové BIKE VALACHY muži:

  1. Jan Jobánek - Superior Suninvent MTB Team – 1:24:56
  2. Jan Fojtík – Drásal Cannondale – 1:25:07
  3. Dominik Buksa – Future Cycling – Ed Systém – 1:26:04

Vítězky BIKE VALACHY ženy:

  1. Silvie Zvonková – Zvonek Sport Valašské Klobouky - 1:52:45
  2. Sabina Macháňová – Bikecentrum Olomouc – 1:54:19
  3. Radka Březinová – LowellPro Racing Team – 2:01:14
Video

Fotoreportáž České televize z BIKE VALACHY 2018

Repotáž České televize z BIKE VALACHY 2018


Fotogalerie