Závody - NOČNÍ STOPA VALACHY

Základní informace

Kdy:
Kdy: so 18. 2. 2017
Start závodu dospělých:
Start závodu dospělých: 18:00
Start dětských závodů:
Start dětských závodů: 16:00
Kde:
Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: Noční závod na běžkách
Tratě:
Tratě: NOČNÍ STOPA VALACHY 2017 (Večerní 15km závod na běžkách klasickou technikou s intervalovým startem a povinným využitím čelovek)
Startovné:
Startovné: 350 Kč (při platbě převodem do 6.2. či kartou do 16.2.), 450 Kč (při platbě na místě), DĚTI: 50 Kč (při platbě převodem do 6.2. či kartou do 16.2.), 100 Kč (při platbě na místě)O závodu

NOČNÍ STOPY VALACHY se zúčastnilo 450 sportovců

Téměř tři stovky dospělých a k tomu 140 dětí se zapojilo do Noční stopy Valachy - úvodního závodu seriálu VALACHY TOUR, který se konal v sobotu 18. února u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích.

Vítězství vybojoval na trase 15 kilometrů s časem 0:46:11 Martin Holiš. Pouhé dvě desítky vteřin za ním zaostali druhý Viktor Novotný a třetí Jan Kváš. Mezi ženami byla nejrychlejší Tereza Tvarůžková s časem 0:50:44, která tak v celkovém pořadí obsadila úctyhodné patnácté místo.

Noční stopa Valachy je mezi jinými běžkařskými závody ojedinělá tím, že se koná za tmy. To jí dodává neobyčejnou atmosféru. Sportovci si trasu vedenou lesem i po loukách karlovického údolí Léskové osvětlují čelovkami, což bylo letos v kombinaci s drobným sněžením atraktivním zážitkem i pro přihlížející diváky. 

Vzhledem k intervalovému startu je počet míst ve startovní listině omezen, kapacita byla letos vyčerpána. Právě díky intervalovému startu nebylo o vítězi do poslední chvíle jasno. Vítězný Martin Holiš se závodů VALACHY TOUR účastní již čtyři roky a díky skvělým výkonům se vždy drží na čelních příčkách celkového bodování, loni byl celkově druhý. NOČNÍ STOPA byla prvním závodem, ve kterém vybojoval vítězství.

„Je to příjemný pocit. Už jen to, porazit mladší,“ komentoval to s úsměvem 44letý Martin Holiš. Za sebou nechal nejen řadu mladších sportovců, ale dokonce i všechny své svěřence, které jako trenér klasického lyžování přivezl do Velkých Karlovic s sebou. Jednou z jeho „žaček“ je i vítězka mezi ženami Tereza Tvarůžková. 

„Závod byl výborný, podmínky příjemné. Cením si vítězství o to víc, že mou nejsilnější disciplínou je spíše terénní běh. Ale musím říct, že mi vyhovují všechny závody seriálu VALACHY TOUR. Je to dobrý nápad, rád sem jezdím, navíc to máme ze sousedního údolí blízko,“ dodal Martin Holiš.

Děti soutěžily před závodem dospělých, ještě před setměním. Nejmenší děti do 6 let závodily v běhu, starší se utkali v závodu na běžkách, s intervalovým startem stejně jako dospělí.

Výsledky Noční stopy Valachy

Muži:

1.Martin Holiš (Česká spořitelna – Accola) 0:46:11

2. Viktor Novotný (Horedole) 0:46:32,3

3. Jan Kváš (TJ Rožnov pod Radhoštěm) 0:46:32,4

Ženy:

1.Tereza Tvarůžková (Craft Rocky Mountain Factor) 0:50:44

2. Šárka Grabmüllerová (B&H České Budějovice) 0:54:50

3. Lucka Krupová 0:55:43

Další závody VALACHY TOUR 2017


6.5. - VALACHY DUATLON

18.6. - BIKE VALACHY

4.8. - VALACHY MAN

21.10. - BĚHEJ VALACHYVideo

Fotogalerie