Kde: Ski areál Razula v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: cyklistika
Tratě:
Tratě: 45 km a 1560 metrů převýšení (Okruh vede přes Miloňovou, následně se dvakrát překonává hřeben Vsetínských Beskyd, poté závodníky zavede před Třeštík kolem hotelu Horal na Oselnou a hřeben Javorníků a přes sjezdovku Razula do cíle.)
25 km a 897 metrů převýšení (Trasa závodníky vyvede kolem hotelu Galik a údolím Hanzlůvky na hřeben Vsetínských Beskyd. Poté závodníky zavede před Třeštík kolem hotelu Horal na Oselnou a hřeben Javorníků a přes sjezdovku Razula do cíle.)
Startovné:
Startovné: 550 Kč (teplé jídlo + nápoj po závodě, vstup pro 1 osobu do termálních bazénů Wellness Horal ve všední den, balíček sportovní výživy NUTREND, měření zpracování výsledků pomocí čipů, dárky od sponzorů, občerstvení na trati, fotografie z trati,...)

BIKE VALACHY

O závodu

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý v sobotu 13. července potvrdil roli favorita a stal se historicky prvním vítězem závodu horských kol BIKE VALACHY, který se konal ve Velkých Karlovicích v rámci seriálu VALACHY TOUR. Závodu se zúčastnilo 260 sportovců z řad amatérů i české profesionální špičky. Start i cíl byl situován pod sjezdovku Razula, kterou v závěrečné části obě závodní trasy křižovaly.

Jaroslav Kulhavý

Jaroslav Kulhavý zajel 45 km dlouhou trasu s převýšením 1 560 metrů v čase 1:44 hodin. Jen o necelou minutu za ním zaostal Matouš Ulman, další místa v první pětce obsadili Pavel Boudný, Jan Jobánek a Kryštof Bogár, kteří také patří do širší špičky českého maratonu horských kol.

Vedle toho mohli sportovci závodit i na kratší trase 25 km, kde zvítězil Ondřej Fukala v čase 1:22 hodin.

Vítězný Jaroslav Kulhavý, pro kterého byl BIKE VALACHY první závodní návštěvou Valašska, nešetřil slovy chvály. „Trasa se mi hodně líbila. Bylo v ní dost terénu, ale přitom kopce nebyly nijak extrémní, trasa navíc nabídla i pěkné výhledy do krajiny, hodně zajímavý byl i úsek korytem potoka a závěrečný sjezd po sjezdovce Razula. Nejezdím moc závodů, které bych si mohl užívat, ale tento jsem si opravdu užil. Mám projeté Krkonoše, Jizerky, ale Valašsko pro mě bylo nové. Je to pěkný terén pro tréninky. Pokud mi to vyjde, rád se zúčastním i příště,“ svěřil se Jaroslav Kulhavý, pro kterého byl závod BIKE VALACHY součástí přípravy na české mistrovství příští týden. A koho považoval ve startovním poli za největší hrozbu? „Počítal jsem s Boudným, Ulmanem, Jobánkem.. Čekal jsem, že mě potrápí trochu víc,“ podotkl s úsměvem.

Druhý Matouš Ulman za Kulhavým zaostal jen o 42 vteřin. „Na Valašsku jsem stejně jako Jarda poprvé a i pro mě to byl hezký, intenzívní zážitek. Zvláště koryto potoka byla výborná technická pasáž,“ prohlásil po závodu.

Bronz vybojoval Pavel Boudný, přestože podle svých slov nezávodil v optimální pohodě. „Nejelo se mi dobře, kopce mi nesedly. Ale moc se mi líbila závěrečná pasáž na sjezdovce,“ dodal.

Závod BIKE VALACHY přitáhl celkem 260 závodníků, dalších 75 malých sportovců se zúčastnilo dětského závodu. Startovní listinu zpestřila i další známá jména. Ze Slovenska například přijela Andrea Juhásová, slovenská mistryně XCM, která byla druhá v ženské kategorii kratší trasy (první místo obsadila Barbora Machulková). Česká mistryně v XCM Irena Berková vyhrála kategorii žen na delší trase.

Irena Berková po absolvování závodu

Mezi účastníky se objevil i trenér české reprezentace horských kol Viktor Zapletal, který trénuje Jaroslava Kulhavého či Jiřího Ježka. „Gratuluji pořadatelům ke krásnému závodu. Vše bylo výborně zorganizováno, trasa kvalitně značená. Moc se mi to líbilo,“ prohlásil.

Nechyběl ani Svatopluk Janečka, vítěz úvodního závodu seriálu – VALACHY DUATLONU. Ten obsadil 11. místo v celkovém pořadí a první ve své věkové kategorii s časem 1:57. Přesto nebyl zcela spokojen. „Asi málo tréninku, měl jsem těžké nohy. Ale určitě se chystám i na další závody seriálu. Už začínám trénovat na VALACHY MANa,“ prohlásil.

S návštěvností i celkovým průběhem závodu jsme spokojeni, ideálně vyšlo také počasí. Vzhledem k tomu, že šlo o první ročník, nás velmi potěšil zájem veřejnosti i předních české závodnické špičky,“ doplnil prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Jak připomněl, další závod seriálu – VALACHY MAN – se uskuteční v pátek 9. srpna u přírodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. „Minulý týden jsme zahájili registraci na www.valachytour.cz a startovní listina se již plní. Doporučujeme sportovcům, aby s přihláškou neváhali. Počet míst je omezen,“ uvedl Vladimír Sušil.

VALACHY MAN má již tříletou tradici. Oblíbený je mj. i proto, že v něm mohou startovat jak jednotlivci, tak i štafety. Hvězdným hostem letošního VALACHY MANa bude Ondřej Synek, šestinásobný vítěz Světového poháru a stříbrný medailista na Olympijských hrách 2008 ve veslování.

Video ze závodu:

Oficiální fotky k závodu naleznete v galerii níže.
Každý ze závodníků nalezne svoji fotografii (minimálně jednu) v plné kvalitě na odkazu níže. Ke stažení jsou zde všechny fotografie ZDARMA!