Závody - BĚHEJ VALACHY

Základní informace

Kdy:
Kdy: so 20. 10. 2018
Start závodu dospělých:
Start závodu dospělých: 12:00
Start dětských závodů:
Start dětských závodů: 09:30
Kde:
Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: Trail running (terénní běh)
Tratě:
Tratě: BĚHEJ 2018 - DLOUHÁ (Trailová trať - 12km)
BĚHEJ 2018 - KRÁTKÁ (Trailová trať - 6,5km)
Startovné:
Startovné: DOSPĚLÍ: 400 Kč (při platbě převodem do 9.10. či kartou do 18.10.), 500 Kč (při platbě na místě), DĚTI: 50 Kč (při platbě převodem do 9.10. či kartou do 18.10), 100 Kč (při platbě na místě)O závodu

BĚHEJ VALACHY vyhrál Tomáš Lichý, vítězi tour jsou Šťastný a Skřivánková


Tři stovky dospělých a k tomu dvě stě dětí se zapojilo do běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY, jímž vyvrcholil v sobotu 20. října ve Velkých Karlovicích šestý ročník seriálu VALACHY TOUR. Vítězem se stal jeden z hlavních favoritů, Tomáš Lichý, mezi ženami byla nejrychlejší Tereza Tvarůžková. 

Současně byly vyhlášeny celkové výsledky seriálu VALACHY TOUR, v němž mezi muži zvítězil Petr Šťastný a mezi ženami Lucie Skřivánková

Do jednotlivých akcí seriálu, jenž je v ČR ojedinělý kombinací pěti závodů v různých disciplínách, se v průběhu roku zapojilo celkem 2 500 sportovců včetně dětí

Celkové výsledky BĚHEJ VALACHY  //  Celkové výsledky VALACHY TOUR 2018

„Těší nás, že se VALACHY TOUR za těch uplynulých šest let stala zavedenou, uznávanou a oblíbenou akcí nejen u dospělých, ale často u nás závodí celé rodiny a přibývá i sportovních oddílů, které k nám vozí malé sportovce, včetně Slovenska. Příští ročník s pořadovou šťastnou sedmičkou odstartujeme u hotelu Galik 9. února při závodu na běžkách NOČNÍ STOPA VALACHY. V dalších měsících se pak sportovci opět mohou těšit na duatlon, závod horských kol, běh a naši profilovou a nejnavštěvovanější akci – triatlon VALACHY MAN, kterého se letos zúčastnilo tisíc sportovců,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil. 

Závod BĚHEJ VALACHY, který letošní ročník uzavřel, nabídl sportovcům dvě trasy dlouhé 6,5 a 12 km. Vítěz Tomáš Lichý zaběhl 12 km s náročným převýšením 400 metrů v čase 45:24, s minutovým náskokem před hlavním rivalem a týmovým kolegou Markem Chrascinou. „Marek je lepší vrchař, takže jsem se ho do kopce snažil držet, abych ho neztratil, což se podařilo. Na hřebeni už jsem se mu pak cukl a druhá půlka se mi běžela skvěle. Terén byl dnes ideální, suchý, na něm člověk doslova letí. Trať BĚHEJ VALACHY má dost technických pasáží, které mi sedí, takže jsem si dnes závod opravdu užil,“ pochvaloval si Tomáš Lichý, loni na stejné trati druhý. 

 

„Nemám běh ráda, ale dnes mě to teda strašně bavilo. Už se připravuji na zimní sezónu, což určitě hodně pomohlo fyzičce. Byl to pro mě skvělý zážitek,“ doplnila vítězná žena Tereza Tvarůžková

Celkové vítězství v seriálu VALACHY TOUR si odnesla dvojice sportovců, kteří se specializují na horské kolo. Vítězný muž Petr Šťastný prozradil, že ač cyklista, nejvíc ho letos bavil triatlon „VALACHY MAN byl dokonce můj první triatlon v životě, stejně tak duatlon, a byl jsem nadšený. Určitě rád přijedu i příští rok,“ pochvaloval si Petr Štastný.

Stejné dojmy si odnáší vítězná žena Lucie Skřivánková. „Kolo je moje hlavní disciplína, ale věnuji se i jiným sportům, takže zvláště VALACHY MAN byl pro mě top po všech stránkách – od tras až po atmosféru. Naopak nejtěžší byl pro mě závod na běžkách, můj vůbec první. Ale chci se běžkám také začít věnovat a příští rok budu v seriálu určitě pokračovat,“ dodala Lucie Skřivánková.


Vítězové BĚHEJ VALACHY - muži 

 1. Tomáš Lichý – TJ TŽ Třinec 00:45:24
 2. Marek Chrascina – TJ TŽ Třinec 00:46:24
 3. Petr Šťastný - RAJEC TREK 00:49:30

Vítězové BĚHEJ VALACHY – ženy

 1. Tereza Tvarůžková- Fenis Ski Team Jeseník 00:56:00
 2. Eva Galaczová – TJ TŽ Třinec 00:58:54
 3. Anna Brychtová – Kilpi Racing Team 00:59:53


Seriál VALACHY TOUR pořádá Resort Valachy Velké Karlovice, který v této obci v Beskydech provozuje tři hotely s wellness centry. Dva ze závodů – VALACHY MAN A VALACHY DUATLON - se přitom počtem účastníků řadí na špičku v tuzemsku. Resort Valachy také pro sportovce organizuje různé sportovní kempy. 

Již v lednu 2019 to bude tradiční Škola běžeckého lyžování, na jaře pak Běžecká škola Miloše Škorpila a v létě Triatlonový kemp s Ironmanem Petrem Vabrouškem.


Vítězové celé VALACHY TOUR 2018

Celkoví vítězové VALACHY TOUR 2018 muži

 1. Petr Šťastný
 2. Radoslav Šíbl
 3. Martin Holiš

Celkoví vítězové VALACHY TOUR 2018 ženy

 1. Lucie Skřivánková
 2. Monika Kadlecová
 3. Petra Krutílková
Video


Fotogalerie