Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport: Duatlon (běh - kolo - běh)
Tratě:
Tratě: DUATLON 2018 (Duatlon - Běh (3km) - Kolo (15km) - Běh (3km))
Startovné:
Startovné: DOSPĚLÍ: 400 Kč (při platbě převodem do 23.4. či kartou do 3.5), 500 Kč (při platbě na místě), DĚTI: 50 Kč (při platbě převodem do 23.4. či kartou do 3.5), 100 Kč (při platbě na místě)

O závodu

Lukáš Kočař ovládl Valachy duatlon, zlato mezi ženami obhájila Tereza Tvarůžková

Úřadující mistr České republiky v terénním triatlonu Lukáš Kočař ovládl v sobotu 5. května Valachy duatlon ve Velkých Karlovicích. Největší veřejný tuzemský duatlonový závod, jenž je od roku 2016 zapsaný v České knize rekordů, opět přilákal stovky sportovců. Na start se postavilo 240 dospělých závodníků a k tomu 180 dětí.

Na trase, kombinující 3 kilometry běhu, 15 kilometrů horského kola a ještě jednou 3 kilometry běhu, zvítězil Lukáš Kočař v čase 58:17 minut. S odstupem jedné minuty za ním obsadil druhé místo Tomáš Lichý, třetí byl Petr Šťastný. Mezi ženami obhájila loňské zlato Tereza Tvarůžková před Helenou Kotopulu a Dominikou Vanákovou.

Letošní šestý ročník přinesl změnu v délce a náročnosti trasy. Cyklistickou část pořadatelé zjednodušili, naproti tomu závěrečný běh prodloužili na dvojnásobek, tedy na tři kilometry. Cílem bylo vyrovnat obtížnost cyklistické a běžecké disciplíny.

Pro mě to díky této změně bylo na kole rozhodně příjemnější, než předtím. Rozhodující byl první kopec na kole, kdy jsem se zhruba po kilometru dostal do čela. Pak už jsem se neohlížel a jel celý zbytek naplno na doraz. Musím říct, že závěrečný běh ve zvlněném terénu mi dal zabrat, ale když jsem kilometr před cílem zjistil, že mám náskok, už jsem si zbytek užíval. Opravdu to stálo za to,“ pochvaloval si v cíli Lukáš Kočař, který jako favorit startoval s číslem jedna.

Sedmé místo obsadil další z favoritů, olympionik Jan Čelůstka, který se také pravidelně účastní závodů Valachy tour. „Soupeři dnes byli silní a já jsem měl prázdné nohy. Ale užil jsem si to, byl to nádherný závod,“ pochvaloval si Jan Čelůstka.

Spokojená byla i obhájkyně ženského zlata Tereza Tvarůžková, která doběhla do cíle minutu před další favoritkou, úspěšnou účastnicí ironmanských závodů Helenu Kotopulu. „V běhu jsem se potrápila, ten mi moc nesedí a Helena je v něm lepší. Z vítězství mám velkou radost,“ usmívala se v cíli.

Duatlon je součástí pětidílného seriálu Valachy tour, který pořádá karlovický Resort Valachy. Další závod – Bike Valachy – se uskuteční v sobotu 16. června. Opět nabídne dvě různě náročné trasy pro dospělé a dětské závody v sedmi věkových kategoriích.