Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport: Duatlon (běh - kolo - běh)
Tratě:
Tratě: VALACHY DUATLON 2017 (Běh 3km - Kolo 15km - Běh 1,5km)
Startovné:
Startovné: DOSPĚLÍ: 350 Kč (při platbě převodem do 24.4. či kartou do 4.5), 450 Kč (při platbě na místě), DĚTI: 50 Kč (při platbě převodem do 24.4. či kartou do 4.5), 100 Kč (při platbě na místě)

O závodu

VALACHY DUATLON přilákal téměř 500 závodníků, vyhrál Filip Lužný

Téměř pět stovek závodníků přilákal v sobotu 6. května do Velkých Karlovic VALACHY DUATLON, druhý díl seriálu VALACHY TOUR. Do akce, kombinující běh a horské kolo, se u hotelu Galik zapojilo 233 dětí a 240 dospělých závodníků.

Atmosféru kromě tradičně hojné účasti podpořilo také počasí, které bylo i přes původně nepříznivou předpověď po celý den slunečné s příjemně jarními teplotami. Deště minulých dnů závodníkům připravily sice obtížnější terén než loni, závod se ale obešel bez zranění či jiných komplikací.

Vítězové dvou loňských ročníků, bratři Jan a Ondřej Fojtíkovi, duatlon letos vynechali kvůli účasti v prestižním závodě Titan Desert.. Do poslední chvíle tak byl seznam potenciálních medailistů široký a zcela otevřený.

Na trase 3 km běh – 15 km kolo – 1,5 km běh nakonec zvítězil s časem 1:00:45 triatlet Filip Lužný, o 8 vteřin před druhým Ondřejem Koblihou a 20 vteřin před třetím Radem Šíblem.

„Dnes mi to hrozně sedlo, hlavně kolo, opravdu jsem si to užil. Dosud jsem byl na Valachy tour nejlíp šestý v duatlonu, s vítězstvím jsem nepočítal, i když jsem si ho moc přál. Myslím, že mi hodně pomohly časy v depu, které mám rychlé,“ pochvaloval Filip Lužný, jehož rychlý přechod v depu před posledním běžeckým úsekem byl právě rozhodující pro zlatou medaili.

Mezi ženami vybojovala prvenství Tereza Tvarůžková. V letošním roce tak zatím ve Velkých Karlovicích nenašla přemožitelku - vyhrála i první závod seriálu, Noční stopu Valachy. „Konkurence je tu velká a oproti některým jiným sportovkyním jsem pořád ještě méně zkušená, takže to je pro mě velký úspěch a mám radost. Nejvíc mi pomohlo kolo, hlavně ve sjezdech. V běhu jsem slabší, tím jsem se spíš protrápila,“ vyprávěla v cíli Tereza Tvarůžková, která se netají tím, že by ráda letos vystoupila i na stupně vítězů v celkovém bodování seriálu.

Bojovná atmosféra panovala nejen při závodech dospělých, ale také u dětí, které se utkaly v sedmi věkových kategoriích na kratších trasách.

„Duatlon v Česku stále ještě není tak v kurzu jako třeba závody horských kol nebo běh. I proto nás těší zájem sportovců. I ty nejmenší děti si přitom musí poradit s kombinací běhu a kola, což není jednoduché. Všem patří velký dík za účast,“ uvedl Vladimír Sušil, prezident seriálu VALACHY TOUR.

Následující akcí seriálu VALACHY TOUR bude v neděli 18. června závod horských kol BIKE VALACHY. Jeho speciálním hostem bude šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa Jiří Ježek, který nastoupí do závodu dospělých a kromě toho bude patronem a startérem závodu dětí.