Závody - NOČNÍ STOPA VALACHY

Základní informace

Kdy:
Kdy: so 1. 3. 2014
Start závodu dospělých:
Start závodu dospělých: 18:00
Start dětských závodů:
Kde:
Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: Běh (ZMĚNA kvůli počasí)
Tratě:
Tratě: 10 km (ZMĚNA kvůli počasí) (večerní start - s doporučením použití čelovky, start intervalový)
Startovné:
Startovné: 300 Kč (přihlášení na místě včetně platby je možné)

NOČNÍ STOPA VALACHY


O závodu

PRVNÍ DÍL VALACHY TOUR 2014: NOČNÍ STOPA VALACHY KOŘISTÍ JUNIORA LICHÉHO

2. 3. 2014 - Letošní zima chudá na přírodní sníh ovlivnila začátek druhého ročníku VALACHY TOUR – seriálu závodů v různých sportovních disciplínách pro sportovce všeho věku a kondice, který pořádá Resort Valachy Velké Karlovice. Sobotní první závod nazvaný NOČNÍ STOPA VALACHY byl původně plánovaný jako běžkařský, nakonec se však uskutečnil v „suché“ variantě jako běžecký. I tak ale přilákal na start dvoustovku dospělých a více než sedmdesátku dětských sportovců!

Jedenáctikilometrový závod Beskydskými lesy byl pro sportovce netradiční – startovalo se po setmění, každý si tak na trasu svítil vlastní čelovkou. Vše bylo ještě okořeněno intervalovým startem, sportovci vyráželi na trať vstříc temnému lesu každý individuálně. Vítězem se stal Tomáš Lichý z Třince, věkem ještě junior, mimo jiné i mistr republiky v běhu do vrchu, který porazil rozdílem půlminuty druhého Milana Wursta. Další minutu pak na třetím místě ztratil Jiří Klíma, úspěšný český reprezentant v terénním triatlonu.

Mezi ženami se na nejvyšší stupínky postavilo favorizované rodinné duo z Prachatic. Vítězkou se stalaŠárka Grabmüllerová, maminka úspěšné české reprezentantky v triatlonu Anety Grabmüllerové. Na třetím místě pak závod dokončila zlínská Jana Žaludková. Pod odkazem zde naleznete absolutní výsledky, tady pak výsledky jednotlivých kategorií.Závod dospělých sportovců předcházely dravé boje dětí v pěti věkových kategoriích na kratších trasách. Trať dětských závodů, stylově vyznačená desítkami drobných světýlek, stejně jako perníková medaile v cíli pro každého, vykouzlily na tvářích malých sportovců široké úsměvy bez ohledu na dosažené výsledky.

  

Celkově se závod líbil a sportovci si pochvalovali jeho netradiční formát i dobrou organizaci. „S průběhem NOČNÍ STOPY jsme maximálně spokojeni“, prohlásil prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil. „Letošní zima nám to zkomplikovala, ale dokázali jsme přijít s kvalitní alternativou běžkařskému závodu a skvělé ohlasy od závodníků jsou nám nejlepší pochvalou. Už teď se proto těšíme na další pokračování VALACHY TOUR, jímž je 10. 5. VALACHY DUATLON.“

Fotogalerie