Závody - BIKE VALACHY BÍLÁ

Základní informace

Kdy:
Kdy: so 16. 9. 2023
Start závodu dospělých:
Start závodu dospělých: 12:00
Start dětských závodů:
Start dětských závodů: 09:30
Kde:
Kde: Ski Bílá
Sport:
Sport: Maraton horských kol
Tratě:
Tratě: BIKE VALACHY BÍLÁ 2023 - KRÁTKÁ (BIKE VALACHY BÍLÁ 2023 - 20KM (Závod horských kol na 20km s převýšením 500 metrů))
BIKE VALACHY BÍLÁ 2023 - Dlouhá (BIKE VALACHY BÍLÁ 2023 - 50KM (Závod horských kol na 50km s převýšením 1200 metrů))
Startovné:
Startovné: DOSPĚLÍ: 500 Kč (do 1.6.), 600 Kč (do 1.9.), 800 Kč (od 2.9.); DĚTI: 100 Kč (do 1.9), 200 Kč (od 2.9.)O závodu

Tomáš Višňovský vyhrál Bike Valachy Bílá, slunečný den přilákal tři stovky sportovců

BÍLÁ – Tomáš Višňovský se stal vítězem závodu horských kol Bike Valachy Bílá, který se jel v sobotu 16. září ve Ski areálu Bílá. Slunečné počasí přilákalo na třetí akci DATART Valachy tour 180 dospělých sportovců a k tomu 120 dětí.

Tomáš Višňovský, několikanásobný slovenský mistr v maratonu horských kol, nedal soupeřům šanci a na hlavní trase dlouhé 48 kilometrů zvítězil stylem „start-cíl“ v čase 1:44:57. „Trasa byla skvělá. Tady na Bílé je všechno: roviny i kopce, strmý výjezd na výkon i trail, není tu bahno, trasa není zbytečně dlouhá... Bylo to super,“ pochvaloval si Tomáš Višňovský, který soupeřům ujel již v polovině závodu. „Na začátku jsem nechal kluky, ať ukáží, jak jsou na tom, a viděl jsem, že mám rezervu. V druhé části už jsem si jel svoje tempo. Čtyři měsíce jsem netrénoval, toto je od té doby třetí závod, ale ty roky, co jsem jezdil jako profík, naštěstí tělo nezapomnělo,“ dodal.

Druhý Petr Šťastný za vítězným Višňovským zaostal o 4 minuty. „Dnes mě bolelo úplně všechno. Na začátku jsem se snažil čelo roztrhat, ať nás jede vepředu co nejmíň, a asi jsem to docela přestřelil. Z toho rychlého startu jsem se pak dlouho vzpamatovával. Na konci už jsem toho měl opravdu dost. Závěrečný trail byl krásný, ale já už jsem sotva držel řídítka. Jsem rád, že už jsem v cíli,“ vyprávěl Petr Šťastný. Pětinásobný vítěz celé DATART Valachy tour přesto mohl být spokojen, díky bodovému zisku za druhé místo se výrazně přiblížil šanci na další obhajobu titulu.

Mezi ženami zvítězila Monika Kučerová, průběžně třetí žena v celkovém bodování tour, před druhou Kateřinou Krutílkovou a třetí Ivetou Řičánkovou. Zpestřením cyklistického dne na Bílé se stala výzva organizátorů, že od nich zvláštní cenu v podobě sportovních ponožek s logem DATART Valachy tour obdrží každý závodník, který bez sesednutí z kola vyjede část trati v délce 150 metrů trati do prudkého kopce lyžařské sjezdovky. V tomto náročném výkonu dokázalo obstát 68 bikerů.

Skvělými sportovními výkony se na Bike Valachy Bílá předvedly i děti, které v rámci Dětské Franz Josef Kaiser Valachy tour závodily v šesti věkových kategoriích od 100 metrů pro čtyřleté sportovce na odrážedlech až po 5 kilometrů pro patnáctileté školáky a školačky.

Seriál DATART Valachy tour vyvrcholí v sobotu 21. října závodem Běhej Valachy v Resortu Valachy v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. V tentýž den budou vyhlášení i absolutní vítězové celého seriálu.

Vítězové Bike Valachy - muži:

  1. Tomáš Višňovský (PROefekt team) 1:44:57
  2. Petr Šťastný (Sport Import) 1:49:02
  3. Patrik Toman (Bike ProRacing) 1:49:44

Vítězky Bike Valachy - ženy:

  1. Monika Kučerová (Superior riders) 2:08:48
  2. Kateřina Krutílková (GHOST Team) 2:12:48
  3. Iveta Řičánková 2:14:22Video

REPORTÁŽ BIKE VALACHY BÍLÁ 2023

Fotogalerie