Suverénním vítězem BIKE VALACHY BÍLÁ 2023 se stal Tomáš Višňovský!

16. 9. 2023 - Jasný vítěz, prakticky od startu až do cíle kraloval poli závodníků Tomáš Višňovský: takový byl 11. ročník závodu Bike Valachy Bílá, který se jel v sobotu 16. září v beskydské Bílé. Boj o stříbro nakonec ovládl pravidelný účastník DATART Valachy Tour Petr Šťastný před mladým Patrikem Tomanem. Třetí letošní akce DATART Valachy tour přilákala na 180 dospělých závodníků a přes 120 dětí.

Legendární Bike Valachy se letos podruhé pořádal ve Ski areálu Bílá, kde pořadatelé využili terény protínající česko-slovenskou hranici a zpestření v podobě závěrečného sjezdu po zdejších trailech. I přes pěkné počasí letos byla účast slabší. Přesto se na start se ale postavili zkušení bikeři, mimo jiné Petr Šťastný, který obhajuje celkové vítězství v seriálu DATART Valachy Tour.

Na trase dlouhé 48 kilometrů se ale nakonec druhý Šťastný musel sklonit před famózním výkonem Tomáše Višňovského, za kterým zaostal o více než 4 minuty. Tomáše Višňovský protnul cílovou pásku v čase 1:44:57. Třetí Patrik Toman zaostal za vítězem o bezmála 5 minut.

Mezi ženami na dlouhé trati zvítězila Monika Kučerová v čase 2:08:49 před druhou Kateřinou Krutílkovou se ztrátou 4 minut a třetí Ivetou Říčánkovou v čase 2:14:23.

Výsledky všech kategorií si můžete prohlédnout ZDE.

Tomáš Višňovský těsně po dojetí hlavního závodu.

Víkendový program na Bílé ale zdaleka nekončí!

Již v neděli 17.9. si můžete užít Den na kole s Moravskoslezským krajem.

Časový harmonogram Dne na kole s Moravskoslezským krajem:

• 8:00 – 9:30 registrace do Fun Enduro Bílá a závodu na pumptracku
  • 10:00 start závodu Fun Enduro Bílá
  • 10:30 - 11:30 1. blok s instruktorem - technika jízdy pro děti 5 – 12 let (začátečníci)
  • 11:30 - 12:30 – závody na pumptracku pro děti 2 – 7 let
  • 12:30 ukázka zásahu horské služby
  • 14:30 bunny hop / manual contest
  • 15:30 vyhlášení vítězů

PODROBNOSTI O NEDĚLNÍM PROGRAMU SE MŮŽETE DOČÍST ZDE.