DATART Valachy tour vstupuje do 11. ročníku, Valachy man bude Mistrovstvím ČR

12. 1. 2023 - Sportovní seriál DATART Valachy tour vstoupí do letošního 11. ročníku s několika novinkami. Ta nejvýznamnější se týká nejnavštěvovanější akce seriálu, triatlonu Valachy man. 

„Máme tu čest oznámit, že byl Valachy man díky dlouhodobě kvalitní organizaci zařazen mezi top triatlonové akce u nás. Letos poprvé bude mít status Mistrovství České republiky v terénním triatlonu, což si vyžádalo i změnu termínu a místa konání,“ uvedl hlavní organizátor DATART Valachy tour Bohuslav Komín.

I v letošním roce přinese DATART Valachy tour celkem čtyři závody v různých sportovních disciplínách. Úvodní akcí bude v sobotu 4. února závod na běžkách Noční stopa Valachy u hotelu Galik v Resortu Valachy Velké Karlovice.

„Závod je oblíbený pro svou mimořádnou atmosféru, kterou umocňuje jeho konání za tmy. Sportovci startují intervalově a s čelovkami. Před setměním opět proběhnou i závody dětí, připraveno bude testování běžek Yoko a letos nově i testování skialpů Dynafit se skialpovým závodem na blízkém svahu Razula. V případě, že by nebylo dost přírodního sněhu, se místo běžek bude závodit v běhu. Rozhodneme se v co nejrozumnějším termínu, aby se účastníci zvládli na akci připravit. Zároveň tak, aby se akce dala zvládnout organizačně,“ dodal Bohuslav Komín.


Následovat bude v termínu 24. a 25. června triatlon Valachy Man. Jako Mistrovství ČR v terénním triatlonu přinese nové výzvy pořadatelům i účastníkům. „Ve Valachy manovi zůstane vše, na co jsou účastníci zvyklí – tedy dětské závody, krátký a dlouhý Valachy man i závod štafet. Navíc se přidá závod Mistrovství ČR - Valachy Original, na jehož trati 1 500 metrů plavání, 30 km horského kolo a 10 km trailového běhu se utkají nejen špičkoví triatlonisté, ale zapojit se mohou i zájemci z řad široké veřejnosti. Řada pravidelných účastníků Valachy mana jistě uvítá náročnější výzvu. Letos mají jedinečnou příležitost být u zrodu této novinky,“ doplnil Bohuslav Komín.


Třetí závod Bike Valachy Bílá se uskuteční 9. a 10. září ve Ski areálu Bílá. Oproti minulým ročníkům se přesouvá z června na září po dohodě s ochránci přírody. Hlavní závod a závod dětí se pojedou v sobotu 9. září, neděle 10. září je koncipována jako Den s Moravskoslezským krajem s bikovým doprovodným programem a možností využití místních singl trailů.

Sezonu jako obvykle ukončí v sobotu 21. října běžecký závod Běhej Valachy. V tento den budou vyhlášení i absolutní vítězové seriálu.

I letos se mohou zájemci využít k přípravě sportovní kempy v Resortu Valachy. Chystá se mj. Škola běžeckého lyžování, Běžkařský kemp s mistrem světa Martinem Koukalem, Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem nebo Běžecká škola Miloše Škorpila, vše se zázemím v karlovickém Spa hotelu Lanterna. Více informací

Kalendář DATART Valachy tour 2023

  • ·  4. 2. Noční stopa Valachy
  • ·  24. – 25. 6. Valachy man
  • ·  9. 9. Bike Valachy Bílá
  • ·  21. 10. Běhej Valachy