Náročnému BIKE VALACHY vévodili zkušení bikeři

30. 8. 2020 - Třetí závod seriálu VALACHY TOUR, maraton horských kol, ovládli zkušení cyklisté. Zvítězil Ondřej Fojtík o pouhých 15 vteřin před Karlem Hartlem. Třetí do cíle náročného padesátikilometrového závodu dojel loňský vítěz VALACHY TOUR Petr Šťastný.  Mezi ženami zvítězila Anna Lužná, která už také ví, jaké to je vyhrát celkové pořadí VALACHY TOUR. Druhá byla rusavská cyklistka Martina Novotná, třetí pak Denisa Stodůlková.

„Letos se mi jelo poprvé dobře. A to už mám za sebou pět závodů. Po nucené pauze mi trvalo, než jsem se dostal do závodního rytmu. Trať ve Velkých Karlovicích prověří kondici, jsou tam náročné kopce. Je to spravedlivá trasa, kde každý jede za své,“ podělil se v cíli o pocity vítězný Ondřej Fojtík, který měl v závodu hned šest svých svěřenců z týmu Force Fojtík Wilier.

Do letošního BIKE VALACHY se zapojilo 185 dětí, 243 dospělých cyklistů potom nastoupilo do hlavního závodu, který byl vypsán na dvě trati: 50 kilometrů s převýšením 1 600 metrů a 25 kilometrů s polovičním převýšením.

Na milovníky valašské přírody čeká 17. října poslední závod letošního ročníku VALACHY TOUR. A tím bude trailový běžecký závod na 12 a 7 kilometrů v lesích okolo hotelu Galik ve Velkých Karlovicích.