Horskou prémii Nikon ukořistil Milan Damek

10. 8. 2013 - Letošní novinkou VALACHY MANa bylo nejen rozšíření tras z jedné na dvou, ale také vyhlášení speciální horské prémie Nikon. Tu mohl získat sportovec, který na delší a náročnější trati nejrychleji zajel zhruba čtyřkilometrový úvodní úsek od depa k vrcholu Bařina.

Nutno dodat, že šlo o nejtěžší etapu cyklistické části dlouhé tratě, na které i mnozí trénovaní borci občas sesedli a kolo do kopce tlačili.

Horskou prémii zadotoval jeden z partnerů VALACHY TOUR - značka Nikon. Nerychlejší jezdec získal fotoaparát Nikon. Odměněni byli i borci na 5., 25., 50. a 100. místě.

Vítězem horské prémie se stal Milan Damek - startovní číslo 495 (jinak též 2. v celkovém hodnocení seriálu VALACHY TOUR)¨s časem 00:14:59,5.