Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport:
Sport: Maraton horských kol
Tratě:
Tratě: BIKE DLOUHÁ 2019 (BIKE VALACHY 2019 DLOUHÁ TRAŤ - dva 25km dlouhé okruhy, převýšení 1578 metrů)
BIKE KRÁTKÁ 2019 (BIKE VALACHY 2019 KRÁTKÁ TRAŤ - jeden 25km dlouhý okruhy, převýšení 779 metrů)
Startovné:
Startovné: DOSPĚLÍ: 450 Kč (při platbě převodem do 5.6. či kartou do 13.6.), 550 Kč (při platbě na místě 15.6.), DĚTI: 50 Kč (při platbě převodem do 5.6. či kartou do 13.6), 100 Kč (při platbě na místě 15.6.)

O závodu

Výsledky BIKE VALACHY 2019 a registrace na VALACHY MAN

Ani náročné, na horskou oblast Beskyd až nezvykle horké červnové počasí neodradilo milovníky horských kol od účasti v cyklistickém závodu Bike Valachy, který se jel v sobotu 15. června v rámci seriálu Valachy tour ve Velkých Karlovicích. Zapojilo se do něj 260 dospělých závodníků, k tomu dalších 190 malých sportovců v dětských závodech. Zlato obhájil loňský vítěz Jan Jobánek.
Ten si přitom kvůli zdravotním potížím musel dát v květnu na celý měsíc pauzu a k závodění se znovu vrátil před pár dny. Do cíle trasy dlouhé 50 kilometrů dorazil v čase 2:14 hodin, s náskokem necelých dvou minut na dalšího velkého favorita Petra Šťastného, s kterým se hned po startu ocitl společně ve vedení. „První okruh se mi nejel dobře, za Petrem jsem trochu trpěl, ale ve druhém kole v nejprudším stoupání jsem zkusil zrychlit, vyšlo to a získal jsem dostatečný náskok. Jsem moc rád, že jsem zdravý a můžu zase jezdit, maximálně jsem si to užíval,“ popsal Jobánek.

Pořadatelé letos trasu Bike Valachy kvůli lesním polomům museli změnit, takže se prodloužila z 38 na 50 kilometrů a její převýšení dosáhlo téměř 1 600 metrů. Dle hodnocení účastníků byla náročnější než dřív. "Byla zatím nejtěžší, jakou jsem tady jel, ale byla spravedlivá a mně perfektně sedla. Ani vedro nakonec nebylo tak strašné, dokonce se během závodu zatáhlo, takže za mě spokojenost," doplnil Jan Jobánek.

Třetí místo za ním a Petrem Šťastným, vítězem loňské série Valachy tour, obsadil Michael Zeťák. Mezi ženami zvítězila Lucie Skřivánková, vítězka loňské Valachy tour, před Svatavou Kučnou a Radkou Pospíšilovou.

Výsledky – muži:

1. Jan Jobánek (Superior Velsbike Team) 2:14:16
  2. Petr Šťastný (Sport Races) 2:16:05
  3. Michael Zeťák (Expres.cz Scott team Kolín) 2:19:19

Výsledky – ženy:

1. Lucie Skřivánková (Kolovna KM – BT Morkovice)
  2. Svatava Kučná (4EVER Cyklo Bulis)
  3. Radka Pospíšilová (#NaDyzajn / Kolovna KM – BT Morkovice)

Průběžné výsledky celé série Valachy tour můžete sledovat zde, fotogalerie ze závodu od našeho partnera NIKON zde.