Kde: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sport: DUATLON (běh - kolo - běh)
Tratě:
Tratě: 3km běh – 15 km horské kolo – 1,5 km běh
Startovné:
Startovné: 300 Kč (při registraci online a platbě do 7.5.), 400 Kč (při platbě na místě)

VALACHY DUATLON

O závodu

10. 5. 2014 - Milan Damek a Lucie Gruchalová se stali vítězi VALACHY DUATLONU - druhého závodu seriálu VALACHY TOUR 2014, který se konal v sobotu 10. května u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích.

Závodu na trase 3 km běhu – 15 km – 1,5 km běhu se zúčastnilo 240 dospělých závodníků. Kromě toho se konaly i závody dětí v běhu i duatlonu, do nichž se zapojila další stovka dětí. Nejmladšímu závodníkovi byl 1 rok a 1 měsíc, nejstaršímu 69 let. Jako moderátor se do dění VALACHY TOUR vrátil známý televizní redaktor Stanislav Bartůšek, jenž si už loni "střihl" komentování triatlonu VALACHY MAN. I díky jeho průvodnímu slovu a také příjemné atmosféře mezi závodníky a krásnému slunečnému počasí se VALACHY DUATLON opět vydařil.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde. Kompletní fotogalerie potom k nahlédnutí zde.

3. Šárka Grabmüllerová

Absolutní vítěz Milan Damek je již na VALACHY TOUR známou tváří, loni obsadil v celém seriálu druhé místo. Závodní trasu zvládl za 55 minut. „Byl to super závod. Trať byla dobře udělaná, oproti loňsku vedla trasa horských kol víc terénem, což mi vyhovuje. Jak jsem viděl své šance? Chtěl jsem vyhrát, na vítězství jsem si věřil, ale konkurence byla silná,“ komentoval svůj výsledek Milan Damek, jenž za největší soupeře považoval Svatopluka Janečku, loňského vítěze VALACHY TOUR, a Ondřeje Fojtíka, čtyřnásobného vítěze Drásala. Právě ti mu byli těsně v patách, zaostali za ním jen půl minuty a minutu.

Mezi ženami svou roli žhavé favoritky potvrdila Lucie Gruchalová, vítězka loňské série VALACHY TOUR, která v absolutním pořadí celého VALACHY DUATLONU obsadila vynikající 20. místo. O necelé dvě minuty překonala druhou v pořadí, další favoritku závodu, Irenu Berkovou, mistryni ČR v maratonu horských kol. Třetí skončila Šárka Grabmüllerová, reprezentantka ČR v zimním triatlonu, která je již také pravidelnou účastnicí závodů VALACHY TOUR.

Atraktivním zpestřením duatlonu byl vložený stíhací závod s úspěšnou českou reprezentantkou v cross-country horských kol Terezou Huříkovou.Ta se účastnila prostřední, cyklistické části a na trať vyrazila až jako poslední poté, co na ni vyjel poslední závodník po dokončení úvodní běžecké části. Sportovci i fanoušci mohli v tipovací soutěži hádat, kolik závodníků dokáže Tereza předjet na 15 km dlouhé trati s časovou ztrátou, která činila .  Výsledné číslo 133 bylo úctyhodné a překvapilo i samotnou Terezu.

„Vůbec mi to tak nepřišlo. Závod jsem si tak užívala, že jsem zapomněla počítat. Na závodech světového poháru se mi nestává, že bych takto ve velkém předjížděla závodníky přede mnou. Člověku to dává vítr do plachet, pohánělo mě to k většímu výkonu. Atmosféra byla úžasná, ostatní závodníci mi fandili, na trase mě při předjíždění zdravili, povzbuzovali mě, někteří se na mě i pokusili zavěsit, ale moc dlouho to nevydrželi, maximálně po dvaceti metrech to vzdali,“ popisovala v cíli s úsměvem Tereza Huříková. „Trať byla krásná, byly na ní i hezké výhledy a poznala zase jinou část Valašska, než kde běžně trénuji. Jsem ráda, že jsem tu byla, závod mi po všech stránkách skvěle sedl do přípravy na blížící se světový pohár v Novém Městě na Moravě," dodala bikerka, která žije a trénuje v okolí blízkého Valašského Meziříčí.

Vítězové získali hodnotné ceny od partnerů a finanční odměny od CETELEM.

Dalším závodem série VALACHY TOUR bude 12. 7. maraton horských kol BIKE VALACHY. Již je možné se do něj registrovat na našem webu www.valachytour.cz.

Video ze závodu si prohlédněte zde, nezapomeňte ani na reportáž České televize - po odvysílání premiéry pořadu dnes (čtvrtek) ve 13:15 na ČT Sport bude záznam volně ke zhlédnutí zde.